Cursussen

Bekijk onze cursusagenda met geaccrediteerde nascholingen in mondzorg, implantologie en injectables. Kies jouw cursus en startdata voor praktijkgerichte training.

oral_disease

Direct toepasbaar

verified_user

Geaccrediteerde cursussen

group

Kleine groepen

Over deze cursus

Praktische informatie

Cursusdatum: Maandag 4 januari 2027

Maximum aantal deelnemers: 7

Locatie: Garderen

Prijs: €5.495,00

Wachtlijst

Wachtlijst (groep)

Cursusdata

Deze cursus is VOL. Inschrijven voor de wachtlijst kan via de bovenstaande knop. Deze cursus wordt 6 keer per jaar gegeven.

Accreditatiepunten

28 KRT punten

Waarom kiezen voor Starten met Injectables?

Leer tijdens de cursus Starten met Injectables hoe je het zelfvertrouwen en de levenskwaliteit van je patiënten kunt verbeteren met filler en botox injecties.

Met fillers kun je de natuurlijke vorm, volume en stevigheid van de huid herstellen en verbeteren. Met botulinetoxine kun je rimpels verzachten, mondhoeken liften en een gummy smile behandelen. Naast het herstellen van esthetische vormen, kun je botulinetoxine ook toepassen voor het behandelen van klachten door tandenknarsen, kaakklemmen en spierspanningshoofdpijn.

Implacademy biedt een 4-daagse opleiding waar je veilig leert injecteren en behandelen met fillers en botulinetoxine. Tijdens de cursus oefen je 10 tot 15 indicaties op live modellen onder leiding van een ervaren docent. Voor het oefenen op live modellen krijgt iedere cursist de beschikking over een eigen behandelkamer die volledig uitgerust is voor het uitvoeren van behandelingen.

Onderwerpen die aan bod komen

  • Anatomie van het hoofd en halsgebied
  • Esthetische en therapeutische toepassingen en injectietechnieken met botulinetoxine
  • Esthetische en therapeutische toepassingen en injectietechnieken met fillers
  • Injectables veilig toepassen
  • Injectables in de praktijk – kwaliteit en regelgeving

Leerdoel

Het leerdoel van de cursus Starten met Injectables is om zelfstandig patiënten met injectables voor esthetische en therapeutische doeleinden te behandelen.

Certificaat

Indien de leerdoelstellingen behaald zijn ontvang je een certificaat.

Voor wie?

Deze cursus is voor BIG geregistreerde artsen, physician assistants*, tandartsen*, verpleegkundig specialisten* en verpleegkundigen*.

Online Community

Bij het volgen van een meerdaagse cursus krijg je gratis toegang tot onze online community. Hier kun je ook na de cursus vragen stellen en informatie uitwisselen met docenten en collega's.

Programma

Dag 1

  • anatomie van het aangezicht
  • introductie botulinetoxine, toepassingen bij (pijn)klachten
  • hands-on: optrekken botulinetoxine en berekenen eenheden
  • hands-on: oefenen injectie technieken
  • starten met injectables in de praktijk

* Het toepassen van cosmetische injectables is een voorbehouden handeling. Artsen mogen zelfstandig cosmetische injectables toepassen. BIG-geregistreerde tandartsen, physician assistants, verpleegkundig specialisten, klinisch technologen en verpleegkundigen mogen alleen onder toezicht van een arts cosmetische injectables toepassen. Tandartsen mogen wel zelfstandig tandheelkundige indicaties (dus binnen hun deskundigheidsgebied) behandelen met injectables. Tijdens de cursus Bruxisme & Pijnklachten: wat kun je ermee? leer je therapeutische indicaties behandelen met botulinetoxine.

In de cursus Starten met injectables werken wij met de A-merken Alluzience, Relfydess & Restylane van Galderma

Docenten

Wachtlijst

Wachtlijst (groep)

Populaire cursussen

Immediaat implanteren

Immediaat implanteren met hands-on training en innovatieve technieken.

schedule 1 dag
payments €850
calendar_today 27 mei 2026

Modern Endodontics (mei 2026)

Voer stressvrije endodontische behandelingen uit met deze tweedaagse cursus vol praktische tips.

schedule 2 dagen
payments €1.595
calendar_today 29 & 30 mei 2026

Kleine Orale Chirurgie

Voer kleine chirurgische ingrepen uit met vertrouwen dankzij hands-on training.

schedule 1 dag
payments €850
calendar_today 13 juni 2026

Tandheelkundige Autotransplantatie

Leer tandheelkundige autotransplantatie uitvoeren van planning tot chirurgie tijdens deze tweedaagse training met theorie en praktische oefeningen.

schedule 2 dagen
payments €1.850
calendar_today 26 juni 2026

Starten met implanteren

Leer in 7 dagen zelf implanteren met deze praktijkgerichte training, met persoonlijke begeleiding.

schedule 7 dagen
payments €6.095
calendar_today 28 oktober 2026

Dental trauma: what to do?

Tijdens deze cursus voor tandartsen leer je tandletsel stap voor stap beoordelen, behandelen en opvolgen.

schedule 1 dag
payments €695
calendar_today voorjaar 2027

Ervaringen van onze cursisten

Bekijk alle ervaringen

  • Tandarts

    Jacob Antoon Steenwijk

    Uitstekend!

    Cursus: Modern Endodontics

  • Tandarts

    Erwin Verwer

    De combinatie van theorie en praktijk maakt dat na een cursusdag bij Implacademy het geleerde direct toegepast kan worden in je eigen praktijk.

    Cursus: Bruxisme en pijnklachten

  • Tandartsassistente

    Sterre Wubbema

    De cursus was tot in de puntjes geregeld, top! Hele leuke en bekwaamde docenten. Een hele goede en leerzame cursus!

    Cursus: Assisteren bij Implanteren

  • Huisarts

    Inge Beeldens

    Onder deskundig oog en steeds met opbouwende commentaar werden we in een toffe groep begeleid naar autonoom werken!

    Cursus: Starten met Injectables

  • Tandarts

    Hesther Robbe

    Tijdens deze nascholing krijgt iedere cursist veel aandacht. De groep is klein, de docent, Pascale, is kundig, rustig en heel duidelijk. Ik heb al veel ervaring en ik wist niet zeker of ik wel iets ging leren. Maar dat is...

    Cursus: Nascholingsdag Injectables

  • Anesthesist

    Pauline Valkenburg- van Kruchten

    Nascholingsdag injectables gevolgd. Zeer goede organisatie, perfecte communicatie vanaf aanmelding tot op de dag van de cursus. De inhoud van de nascholingsdag wordt bepaald door de cursisten. Erg goede en vriendelijke begeleiding bij het behandelen van de modellen.

    Cursus: Nascholingsdag Injectables

  • Huisarts

    Nina Hintjes

    Goed georganiseerde, praktisch ingerichte cursus met goede structurele begeleiding. Kleine groep waardoor er veel ruimte is voor het individuele leerproces.

    Cursus: Starten met Injectables

  • Orthopedisch chirurg

    Danielle Langeloo

    Een geweldige cursus, die een goede basis geeft voor de start met botox- en fillerbehandelingen!

    Cursus: Starten met Injectables

  • Tandarts

    Laas van der Meulen

    Een hele fijne en volledige cursus! Fijne docenten en een goede organisatie

    Cursus: Starten met Implanteren

  • Tandarts

    Eline Bruning

    Fijne cursus, je krijgt de handvatten zodat je het geleerde hierna direct in de praktijk kunt toepassen. Aanrader!

    Cursus: Kleine Orale Chirurgie

arrow_circle_left arrow_circle_right

Interactieve en persoonlijke cursussen

Implacademy werkt met kleine groepen, zodat er volop ruimte is voor persoonlijke aandacht en interactie. Onze cursussen zijn geschikt voor:

  • Tandartsen
  • Artsen
  • Huisartsen
  • Medisch specialisten
  • Assistenten

Lees meer over ons