Cursussen

Bekijk onze cursusagenda met geaccrediteerde nascholingen in mondzorg, implantologie en injectables. Kies jouw cursus en startdata voor praktijkgerichte training.

verified

Ervaren docenten

person

Persoonlijke support

verified_user

Geaccrediteerde cursussen

Over deze cursus

Praktische informatie

Cursusdatum: Maandag 4 januari 2027

Maximum aantal deelnemers: 7

Locatie: Garderen

Prijs: €5.495,00

Wachtlijst

Wachtlijst (groep)

Cursusdata

Deze cursus is VOL. Inschrijven voor de wachtlijst kan via de bovenstaande knop. Deze cursus wordt 6 keer per jaar gegeven.

Accreditatiepunten

28 KRT punten

Waarom kiezen voor Starten met Injectables?

Leer tijdens de cursus Starten met Injectables hoe je het zelfvertrouwen en de levenskwaliteit van je patiënten kunt verbeteren met filler en botox injecties.

Met fillers kun je de natuurlijke vorm, volume en stevigheid van de huid herstellen en verbeteren. Met botulinetoxine kun je rimpels verzachten, mondhoeken liften en een gummy smile behandelen. Naast het herstellen van esthetische vormen, kun je botulinetoxine ook toepassen voor het behandelen van klachten door tandenknarsen, kaakklemmen en spierspanningshoofdpijn.

Implacademy biedt een 4-daagse opleiding waar je veilig leert injecteren en behandelen met fillers en botulinetoxine. Tijdens de cursus oefen je 10 tot 15 indicaties op live modellen onder leiding van een ervaren docent. Voor het oefenen op live modellen krijgt iedere cursist de beschikking over een eigen behandelkamer die volledig uitgerust is voor het uitvoeren van behandelingen.

Onderwerpen die aan bod komen

  • Anatomie van het hoofd en halsgebied
  • Esthetische en therapeutische toepassingen en injectietechnieken met botulinetoxine
  • Esthetische en therapeutische toepassingen en injectietechnieken met fillers
  • Injectables veilig toepassen
  • Injectables in de praktijk – kwaliteit en regelgeving

Leerdoel

Het leerdoel van de cursus Starten met Injectables is om zelfstandig patiënten met injectables voor esthetische en therapeutische doeleinden te behandelen.

Certificaat

Indien de leerdoelstellingen behaald zijn ontvang je een certificaat.

Voor wie?

Deze cursus is voor BIG geregistreerde artsen, physician assistants*, tandartsen*, verpleegkundig specialisten* en verpleegkundigen*.

Online Community

Bij het volgen van een meerdaagse cursus krijg je gratis toegang tot onze online community. Hier kun je ook na de cursus vragen stellen en informatie uitwisselen met docenten en collega's.

Programma

Dag 1

  • anatomie van het aangezicht
  • introductie botulinetoxine, toepassingen bij (pijn)klachten
  • hands-on: optrekken botulinetoxine en berekenen eenheden
  • hands-on: oefenen injectie technieken
  • starten met injectables in de praktijk

* Het toepassen van cosmetische injectables is een voorbehouden handeling. Artsen mogen zelfstandig cosmetische injectables toepassen. BIG-geregistreerde tandartsen, physician assistants, verpleegkundig specialisten, klinisch technologen en verpleegkundigen mogen alleen onder toezicht van een arts cosmetische injectables toepassen. Tandartsen mogen wel zelfstandig tandheelkundige indicaties (dus binnen hun deskundigheidsgebied) behandelen met injectables. Tijdens de cursus Bruxisme & Pijnklachten: wat kun je ermee? leer je therapeutische indicaties behandelen met botulinetoxine.

In de cursus Starten met injectables werken wij met de A-merken Alluzience, Relfydess & Restylane van Galderma

Docenten

Wachtlijst

Wachtlijst (groep)

Populaire cursussen

Immediaat implanteren

Immediaat implanteren met hands-on training en innovatieve technieken.

schedule 1 dag
payments €850
calendar_today 27 mei 2026

Modern Endodontics (mei 2026)

Voer stressvrije endodontische behandelingen uit met deze tweedaagse cursus vol praktische tips.

schedule 2 dagen
payments €1.595
calendar_today 29 & 30 mei 2026

Kleine Orale Chirurgie (juni 2026)

Voer kleine chirurgische ingrepen uit met vertrouwen dankzij hands-on training.

schedule 1 dag
payments €850
calendar_today 13 juni 2026

Tandheelkundige Autotransplantatie

Leer tandheelkundige autotransplantatie uitvoeren van planning tot chirurgie tijdens deze tweedaagse training met theorie en praktische oefeningen.

schedule 2 dagen
payments €1.850
calendar_today 26 juni 2026

Kleine Orale Chirurgie (september 2026)

Voer kleine chirurgische ingrepen uit met vertrouwen dankzij hands-on training.

schedule 1 dag
payments €850
calendar_today 12 september 2026

Starten met implanteren

Leer in 7 dagen zelf implanteren met deze praktijkgerichte training, met persoonlijke begeleiding.

schedule 7 dagen
payments €6.095
calendar_today 28 oktober 2026

Dental trauma: what to do?

Tijdens deze cursus voor tandartsen leer je tandletsel stap voor stap beoordelen, behandelen en opvolgen.

schedule 1 dag
payments €695
calendar_today voorjaar 2027

Ervaringen van onze cursisten

Bekijk alle ervaringen

  • Tandarts

    Laura Verbeek

    Zeer goede opleiding.

    Cursus: Implanteren met Zirkonia

  • Tandarts

    Antonia Incze

    Een waardevolle, leerzame cursus. Heel goed georganiseerd met deskundige,professionele en vriendelijke docenten/begeleiding. Een aanrader!

    Cursus: Bruxisme en pijnklachten

  • Tandarts

    Mariska van Leeuwen

    Implacademy is een goede instelling voor wie iets meer wil weten. Goede docenten en op de praktijk gerichte onderwerpen. Dank nog voor deze gelegenheid.

    Cursus: Algemeen

  • Tandarts

    Eline Bruning

    Fijne cursus, je krijgt de handvatten zodat je het geleerde hierna direct in de praktijk kunt toepassen. Aanrader!

    Cursus: Kleine Orale Chirurgie

  • Arts

    Brigitte Spalburg

    Deze meerdaagse opleiding was top! Echt een must wanneer jij je wil specialiseren in injectables!

    Cursus: Starten met Injectables

  • Tandarts

    Marianne van Espen

    Zeer aantrekkelijke en praktijkgerichte cursus waar je vrijwel meteen aan de slag moet en kan!

    Cursus: Starten met Injectables

  • Implantologie assistente

    Anita Ponse

    Wat een super leerzame cursus met leuke docenten mooi materiaal en heerlijk eten!

    Cursus: Assisteren bij Implanteren

  • Tandarts

    Marco Egas

    Het geeft veel voldoening om bij mensen met pijnklachten, zoals bijvoorbeeld migraine, met zo’n kleine ingreep de kwaliteit van leven te kunnen verbeteren.

    Cursus: Bruxisme en pijnklachten

  • Arts

    Halimah Abdollah

    Inhoudelijk hoge kwaliteit, goed georganiseerd en deskundige docenten.

    Cursus: Bruxisme en pijnklachten

  • Tandarts

    Maarten van Geelen

    Toch weer bijgeleerd en waardevolle, direct inzetbare 'tools' meegenomen.

    Cursus: Onbegrepen pijnklachten begrijpen

arrow_circle_left arrow_circle_right

Interactieve en persoonlijke cursussen

Implacademy werkt met kleine groepen, zodat er volop ruimte is voor persoonlijke aandacht en interactie. Onze cursussen zijn geschikt voor:

  • Tandartsen
  • Artsen
  • Huisartsen
  • Medisch specialisten
  • Assistenten

Lees meer over ons