Dental trauma: what to do?
Tijdens deze cursus voor tandartsen leer je tandletsel stap voor stap beoordelen, behandelen en opvolgen.
In deze tweedaagse cursus leer je hoe je complexe endodontische behandelingen uitvoert, complicaties oplost en met vertrouwen werkt.
Direct toepasbaar
Persoonlijke support
Ervaren docenten
Cursusdatum: Vrijdag 29 mei 2026
Maximum aantal deelnemers: 16
Locatie: Garderen
Prijs: €1.595,00
Juni 2026
12 KRT punten
Vaak moet je in je drukke programma ook nog tussendoor een pijnklacht behandelen. Dan moet je heel snel de diagnostiek doen en dan kan het zijn dat je ook meteen een endodontische behandeling moet starten. Dat kunnen lastige behandelingen zijn: geoblitereerde pulpakamers, kanalen die niet te zien zijn op de foto en ook werkelijk heel lastig te vinden, pijnlijke behandeling… en je hebt maar weinig tijd. Hoe los je dat op?
Hiernaast kunnen er ook complicaties optreden: een afgebroken instrument of een perforatie. Je weet dat je dit zelf moet kunnen oplossen, maar hoe moest dat ook alweer?
Hierover gaat deze tweedaagse cursus! Tijdens deze dagen besteden we aandacht aan herkenbare problemen die ons stress opleveren. We bespreken daarnaast de nieuwste innovaties die de endodontische behandeling kunnen ondersteunen, vergemakkelijken en verbeteren.
Hoe zit dat nu met al die nieuwe preparatie-, reinigings- en vulmethoden? Hoe zit het met alle nieuwe apparatuur waaronder de nieuwe vijfde generatie elektronische lengtebepalers? Zijn er nieuwe manieren om de onverwachte problemen, zoals afgebroken instrumenten of perforatie, tijdens de wortelkanaalbehandeling efficiënt te lijf te gaan? Hoe zit het met de biokeramische vulmaterialen?
Dit allemaal zodat je op maandag na de cursus, relaxed je endo’s kunt doen zonder stress!
Leer zelfstandig werken met verschillende roterende systemen en de verschillende warme vultechnieken (warme verticale condensatie, spuitbare Gutta Percha, Thermafil). Daarnaast leer je verborgen kanalen op te zoeken, vulmateriaal te verwijderen, afgebroken instrumenten te verwijderen en een perforatie en een open apex met een biokeramisch materiaal te sluiten met behulp van de nieuwste apparatuur.
Voor tandartsen en tandarts specialisten die hun kennis en vaardigheden willen uitbreiden op het gebied van endodontologie.
Tijdens deze cursus voor tandartsen leer je tandletsel stap voor stap beoordelen, behandelen en opvolgen.
Immediaat implanteren met hands-on training en innovatieve technieken.
Voer stressvrije endodontische behandelingen uit met deze tweedaagse cursus vol praktische tips.
Voer kleine chirurgische ingrepen uit met vertrouwen dankzij hands-on training.
Leer tandheelkundige autotransplantatie uitvoeren van planning tot chirurgie tijdens deze tweedaagse training met theorie en praktische oefeningen.
Leer in 7 dagen zelf implanteren met deze praktijkgerichte training, met persoonlijke begeleiding.
Leuke en interessante cursus, waardoor het assisteren bij het implanteren een stuk makkelijker word. Juiste verwoording door docente Erica met ruimte voor het delen van eigen meningen en ervaringen.
Cursus: Assisteren bij Implanteren
De enige Injectables opleiding, ook voor tandartsen, leuk dat je je eigen modellen mag meenemen die je kunt volgen.
Cursus: Starten met Injectables
Zeer praktische nascholing waar je met vragen terecht kunt. Leerzaam!
Cursus: Nascholingsdag Injectables
Leuke en leerzame praktisch ingerichte cursus. Als cursist word je goed voorbereid op het plaatsen van je eerste implantaat. Vooral de toegankelijkheid van en interactie met docenten heb ik als zeer positief ervaren.
Cursus: Starten met Implanteren
Ik heb meer diepgang en handvatten gekregen omtrent de biologische benadering om zirkonia te implanteren en ben weer op de hoogte van de laatste ontwikkelingen. Wat ik super vond is dat gedurende de opleiding het curriculum kon worden aangepast aan...
Cursus: Implanteren met Zirkonia
Een heel praktische cursus waar je direct mee aan de slag kunt.
Cursus: Bruxisme en pijnklachten
Zeer goede opleiding.
Cursus: Implanteren met Zirkonia
De theorie is ook toepasbaar in de algemene praktijk en zeker ook in combinatie met titanium implantaten.
Cursus: Implanteren met Zirkonia
Hands-on in kleine groepen, goede persoonlijke begeleiding, de behoefte van de tandarts is bekend, handige cursusmap met alles erin wat je nodig hebt.
Cursus: Starten met Injectables
Praktisch, gelijk toepasbaar en een duidelijke samenvatting van de huidige status van de restauratievetandheelkunde.
Cursus: Analyseren, plannen en restaureren
Implacademy werkt met kleine groepen, zodat er volop ruimte is voor persoonlijke aandacht en interactie. Onze cursussen zijn geschikt voor: