Kleine Orale Chirurgie
Voer kleine chirurgische ingrepen uit met vertrouwen dankzij hands-on training.
In deze tweedaagse cursus leer je hoe je complexe endodontische behandelingen uitvoert, complicaties oplost en met vertrouwen werkt.
Persoonlijke support
Direct toepasbaar
Praktijkgerichte toepassingen
Cursusdatum: Vrijdag 29 mei 2026
Maximum aantal deelnemers: 16
Locatie: Garderen
Prijs: €1.595,00
Juni 2026
12 KRT punten
Vaak moet je in je drukke programma ook nog tussendoor een pijnklacht behandelen. Dan moet je heel snel de diagnostiek doen en dan kan het zijn dat je ook meteen een endodontische behandeling moet starten. Dat kunnen lastige behandelingen zijn: geoblitereerde pulpakamers, kanalen die niet te zien zijn op de foto en ook werkelijk heel lastig te vinden, pijnlijke behandeling… en je hebt maar weinig tijd. Hoe los je dat op?
Hiernaast kunnen er ook complicaties optreden: een afgebroken instrument of een perforatie. Je weet dat je dit zelf moet kunnen oplossen, maar hoe moest dat ook alweer?
Hierover gaat deze tweedaagse cursus! Tijdens deze dagen besteden we aandacht aan herkenbare problemen die ons stress opleveren. We bespreken daarnaast de nieuwste innovaties die de endodontische behandeling kunnen ondersteunen, vergemakkelijken en verbeteren.
Hoe zit dat nu met al die nieuwe preparatie-, reinigings- en vulmethoden? Hoe zit het met alle nieuwe apparatuur waaronder de nieuwe vijfde generatie elektronische lengtebepalers? Zijn er nieuwe manieren om de onverwachte problemen, zoals afgebroken instrumenten of perforatie, tijdens de wortelkanaalbehandeling efficiënt te lijf te gaan? Hoe zit het met de biokeramische vulmaterialen?
Dit allemaal zodat je op maandag na de cursus, relaxed je endo’s kunt doen zonder stress!
Leer zelfstandig werken met verschillende roterende systemen en de verschillende warme vultechnieken (warme verticale condensatie, spuitbare Gutta Percha, Thermafil). Daarnaast leer je verborgen kanalen op te zoeken, vulmateriaal te verwijderen, afgebroken instrumenten te verwijderen en een perforatie en een open apex met een biokeramisch materiaal te sluiten met behulp van de nieuwste apparatuur.
Voor tandartsen en tandarts specialisten die hun kennis en vaardigheden willen uitbreiden op het gebied van endodontologie.
Voer kleine chirurgische ingrepen uit met vertrouwen dankzij hands-on training.
Leer in 7 dagen zelf implanteren met deze praktijkgerichte training, met persoonlijke begeleiding.
Tijdens deze cursus voor tandartsen leer je tandletsel stap voor stap beoordelen, behandelen en opvolgen.
Beheers sinuslift technieken en voorkom complicaties met praktijkgerichte training.
Voer stressvrije endodontische behandelingen uit met deze tweedaagse cursus vol praktische tips.
Leer tandheelkundige autotransplantatie uitvoeren van planning tot chirurgie tijdens deze tweedaagse training met theorie en praktische oefeningen.
Voer stressvrije endodontische behandelingen uit met deze tweedaagse cursus vol praktische tips.
Super leerzame en uitgebreide cursus!
Cursus: Kleine Orale Chirurgie
Hele fijne cursus als instap in orale chirurgie. Paul is een ontzettend goede docent en de locatie + voorzieningen zijn uitstekend. Echt een aanrader!
Cursus: Kleine Orale Chirurgie
Er wordt niet alleen uitgelegd wat er allemaal mogelijk is, maar ook de valkuilen worden belicht. Hands-on oefenen was ook erg leerzaam.
Cursus: Fronttandvervanging
Een hele duidelijke en praktische cursus, heel leerzaam. De sfeer was heel ontspannen en prettig en de catering perfect!
Cursus: Sinuslift technieken
Heel prettige leersfeer, zeer vriendelijk personeel en een uitstekende begeleidster.
Cursus: Starten met Injectables
Zeer interessante en uitgebreide cursus, met veel informatie. Theorie en praktijk vullen elkaar goed aan, Martijn kan het goed overbrengen, kortom aanrader!
Cursus: Immediaat Implanteren
Nu is het helemaal duidelijk hoe je steriel kunt werken.
Cursus: Assisteren bij Implanteren
Goede cursus als je biologisch wil werken in de tandartspraktijk. Aanrader!
Cursus: Implanteren met Zirkonia
Leuke en interessante cursus, waardoor het assisteren bij het implanteren een stuk makkelijker word. Juiste verwoording door docente Erica met ruimte voor het delen van eigen meningen en ervaringen.
Cursus: Assisteren bij Implanteren
Super cursus! Zo'n eentje waarvan je zegt: waarom heb ik deze cursus niet eerder gedaan? Er is veel aandacht voor de valkuilen van de implantologie en aan de andere kant geven de docenten het vertrouwen die je nodig hebt om...
Cursus: Starten met Implanteren
Implacademy werkt met kleine groepen, zodat er volop ruimte is voor persoonlijke aandacht en interactie. Onze cursussen zijn geschikt voor: