Starten met implantologie
De cursus Starten met implantologie is bedoeld voor de algemeen practicus die zelf eigen patiënten wil implanteren. De vraag naar implantaten neemt zowel bij de patiënt als bij de algemeen practicus toe. Dagelijks komt men hier mee in aanraking. Daarom bieden wij u deze cursus.
Implanteren is voor iedere tandarts. U ontdekt waarom implantologie thuishoort in uw algemene praktijk. U zult de vele indicaties voor implantologie gaan herkennen en u leert implantologie te integreren in uw eigen praktijk.
Uniek in Nederland! Een theoretische én praktische cursus met een individuele benadering. Met 1 op 1 begeleiding.
Inhoud cursus
De cursus Starten met implantologie bestaat uit 4 dagdelen praktijk en 8 dagdelen theorie. De cursus is verdeeld over 6 dagen.
Tijdens de dagdelen theorie komen vele aspecten van tandheelkundige implantologie aan de orde. Algemene en systeemgerichte kennis worden u bijgebracht. Aan de orde komt o.a.:
- Historie tandheelkundige implantologie
- Patiëntselectie & management
- Indicaties: prothetische mogelijkheden
- Prothetische mogelijkheden van de implantaatsystemen Tapered Screw-Vent en SwissPlus™
- Vormgeving, materiaaleigenschappen en oppervlakte behandeling implantaten
- Chirurgie
- Afdrukprocedures
- Pasfase
- Plaatsen supraconstructie
- Nazorg en troubleshooting
- Enkelvoudige tandvervanging
- Meervoudig kroon en brugwerk
- Marketing tandheelkundige implantaten
De theorie en hands-on training van de cursus Starten met implantologie zijn verdeeld over zes dagen:
Dag 1: Theorie implantologie
3 dagdelen: ochtend, middag en avond (Aanvang cursus 09.00uur einde 21.30 uur)
Theorie:
- historie
- implantologie algemeen
- patiëntenselectie en management
- indicatiestelling
- chirurgie
- prothetische mogelijkheden
- materiaaleigenschappen:
- chirurgie instrumentarium
- vormgeving implantaten
- 3D Röntgenologie
Hands- on:
- chirurgie naalden en hechtingen
- chirurgie incisies en hechten
Biologisch Breedte + Casuïstiek
Dag 2: Theorie en eigenschappen implantaatsysteem
1 dagdeel: ochtend (Aanvang cursus 09.00uur einde 12.30uur)
- Implantaatsystemen
- Marketing of Religie
Dag 3: De overkappingsprothese op implantaten
2 dagdelen: ochtend en middag (Aanvang cursus 09.00uur einde 17.00 uur)
Theorie: overkappingprothese op implantaten..
Eerste praktijkmiddag: meekijken over de schouder van de docent met 2 operaties voor een overkappingsprothese op implantaten, consult, plaatsen drukknoppen, definitief afdrukken, plaatsen prothese, controles.
Dag 4: Kroon en brugwerk op implantaten
2 dagdelen: ochtend en middag (Aanvang cursus 09.00uur einde 17.00 uur)
Theorie: kroon en brugwerk op implantaten.
Tweede praktijkmiddag: meekijken met 2 operaties voor kroon en brugwerk op implantaten, consult, afdrukken, beetbepalen met happen, plaatsen kb werk, controles.
Dag 5: Aan de slag - speciale cursusdag
2 dagdelen voor de tandarts: ochtend en middag (Aanvang cursus 09.00uur einde 17.00 uur)
Theorie: hard en zacht weefsel Chirurgie, Sinus- lift, financiën, intake, medicatie, anamnese sociaal.
Hands- on: Implantaatsysteem, chirurgie procedure op kunstkaken
Speciale cursusdag voor uw Implantologie Assistente
Voor uw aankomend Implantologie assistente wordt 4 keer per jaar bij Implacademy de Basiscursus Implantologie voor de Assistente georganiseerd. Wij nodigen haar uit om kosteloos deel te nemen en deze dag introduceren wij haar in de wereld van de implantologie
Deze cursus bestaat uit 2 dagdelen: ochtend en middag.
Uw assistente wordt geïnformeerd over implantologie binnen de tandheelkundige praktijk met digitale presentaties en hands- on trainingen.
- implantologie in vogelvlucht
- indicaties bij patiënten
- voortraject van implantologie
- de chirurgische ingreep
- reinigen en steriliseren van het instrumentarium
- prothetische mogelijkheden
- afdruktechnieken op implantologie (hands- on)
Dag 6: Individuele praktijkdag implanteren bij eigen patiënten, 1 op 1 begeleiding
U implanteert zelf, bij (door u geselecteerde) eigen patiënten, in eigen praktijk.
Indien gewenst kunt u ook gebruik maken van de locaties Tandartsenpraktijk Garderen of De kiezel, centrum voor tandheelkunde in Noord-Scharwoude.
Serie 3
Serie 4
