Kleine verrichtingen in de implantologie
De cursus Kleine verrichtingen in de implantologie is voor de assistente en is een vervolgcursus op de Basiscursus Implantologie voor de tandartsassistente. Steeds meer praktijken richten zich op de implantologie en omdat de vraag naar assistentes met kennis over implantologie toeneemt, is deze cursus ontwikkeld.
U zult ontdekken hoe efficiënt het werkt als u als implantologie assistente voorbereidingen kunt treffen voor vervolgbehandelingen en zelfstandig kleine verrichtingen kunt uitvoeren. Daarmee neemt u een stuk tijdrovend werk uit handen van de implantoloog.
Uniek in Nederland! Een theoretische én praktische cursus met een individuele benadering. Met 1 op 1 professionele begeleiding.
De cursus kleine verrichtingen in de implantologie bestaat uit 2 dagdelen waarvan 1 dagdeel theorie en 1 dagdeel praktijk.
Tijdens de cursus komen de aspecten van de kleine verrichtingen aan de orde. De volgende zelfstandig uit te voeren verrichtingen worden zowel in theorie als praktijk behandeld:
- Het uitslijpen van een prothese na het plaatsen van implantaten
- Nazorg en het verwijderen van hechtingen
- Het aanbrengen van een zachte voering
- Het plaatsen van healing collars en abutments
- Het voorbereiden en maken van een alginaat afdruk
- Het voorbereiden en maken van een definitieve afdruk
- Het werken met een torque sleutel
- Het vervangen van een nylon retentiekap en/of ball abutments in de prothese
- Interactief meekijken tijdens een behandeling van de implantoloog
Deze onderwerpen worden zo mogelijk ondersteund met een hands-on training.
Het theoretische deel wordt digitaal gepresenteerd en hand-outs worden als naslagwerk in een cursusboek meegegeven.
